5
Ağu
2013

Yayınlanan Yazı RSS Beslemede Gecikmeli Görünsün

Yayınlanan Yazı RSS Beslemede Gecikmeli Görünsün

WordPress sitemizde yayınladığımız yazılar hemen RSS beslemelerimizde de görüntülenir. Ancak bazı kötü niyetli kişiler, RSS beslemelerini takip ederek, yeni yazı eklendiğinde içeriklerimizi kopyalamaya çalışabilirler. Bu nedenle yazılarımızı n RSS beslemelerinde gecikmeli olarak, örneğin bir saat sonra, görüntülendiğinde, arama motorları yazımızı çoktan indekslemiş olacak, yazıyı kopyalayan kişi ise kopya içerik kullanmış olacak. Tabi ki bu yöntem yalnızca, RSS beslemesini kullanarak kopyalama yapanlara karşı işe yarayacaktır.

24
Tem
2013

RSS Beslemelerinde Sayfaları da Gösterelim

RSS Beslemelerinde Sayfaları da Gösterelim

WordPress, sitemizdeki içeriği başka sitelerle ya da masaüstü RSS okuyucu programlarla paylaşmak için RSS besleme hizmeti sunmaktadır. Sitemizin RSS adresini kullanarak, yazılarımızın son X (Ayarlara bağlı olarak sayı değişmektedir) tanesini paylaşmak mümkün. Ancak beslemelerde sadece yazılar gösterilmektedir. Peki sitemiz yazılardan değil de sayfalardan ya da başka yazı türlerinden oluşuyorsa ne yapacağız?

21
Tem
2013

RSS Besleme Yazılarına Önizleme Resmi Ekleyelim

RSS Besleme Yazılarına Önizleme Resmi Ekleyelim

WordPress sitelerimizdeki RSS adreslerimizde gösterilen yazılarda normalde yazıya eklediğimiz Öne çıkan resim görünmez. Çünkü bu besleme yazılarında sadece yazının içerik ya da özet alanlarındaki bilgi gösterilir. Siz de benim gibi bu yazılarda da öne çıkan görseli göstermek istiyorsanız, bir çözümü var.

Yukarı Çık