Ana Sayfa » »
Tem
24
2013

RSS Beslemelerinde Sayfaları da Gösterelim

WordPress, sitemizdeki içeriği başka sitelerle ya da masaüstü RSS okuyucu programlarla paylaşmak için RSS besleme hizmeti sunmaktadır. Sitemizin RSS adresini kullanarak, yazılarımızın son X (Ayarlara bağlı olarak sayı değişmektedir) tanesini paylaşmak mümkün. Ancak beslemelerde sadece yazılar gösterilmektedir. Peki sitemiz yazılardan değil de sayfalardan ya da başka yazı türlerinden oluşuyorsa ne yapacağız?

Tabi ki esnek WordPress yapısını yine birkaç satır kod ile esneteceğiz. Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına uygun şekilde eklerseniz, RSS beslemelerine sayfaların da dahil olduğunu göreceksiniz.

function yakuphoca_beslemelere_sayfalari_ekle($query) {
	if (isset($query['feed']) && !isset($query['post_type']))
		$query['post_type'] = array('post', 'page');
	return $query;
}
add_filter('request', 'yakuphoca_beslemelere_sayfalari_ekle');

Kod ile basitçe beslemelerde kullanılacak yazı türlerinin post (yazı) ve page (sayfa) olmasını ayarladık. Eğer farklı yazı türleriniz varsa onları da koddaki örneğe uygun olarak parantez içerisinde, virgül ile ayırarak ekleyebilirsiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan All in One SEO Pack Eklentisinde Başlığı Şekillendirmek başlıklı aio, functions.php ve seo konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık