Ana Sayfa » »
Tem
30
2013

Tüm Yazılar Sayfasında Belirli Bir Kategorinin Yazılarını Nasıl Gizleriz?

WordPress sitemizin yönetim panelinden Tüm Yazılara girdiğimizde bütün yazılar görüntülenir. Ancak isterseniz belirlediğiniz bir kategorinin yazılarını gizleyebilirsiniz. Peki buna ne zaman ihtiyacınız olur, diyelim ki sitenizde otomatik olarak içerik sağlayan bir sisteminiz var, mesela twitter hesabınızdakileri ya da başka bir hesabınızdaki paylaşımları, sitenize de otomatikmen yazı olarak giriyorsanız, bunları Tüm yazılar içerisinde göstermek istemeyebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına uygun şekilde ekleyiniz.

function yakuphoca_yazi_listesinde_kategori_gosterme( $wp_query ) {
  if ( ( strpos( $_SERVER[ 'REQUEST_URI' ], '/wp-admin/edit.php' ) !== false) && ( strpos( $_SERVER[ 'REQUEST_URI' ], '&cat=25&' ) === false)) {
  if ( current_user_can( 'manage_options' ) ) {
      global $current_user;
      $wp_query->set( 'cat', '-25' );
    }
  }
}
add_filter('parse_query', 'yakuphoca_yazi_listesinde_kategori_gosterme' );

Kod içerisinde iki yerde geçen 25 rakamı sizin kategorinizin ID numarası, bu numarayı gizlemek istediğiniz kendi kategorinizin ID'si ile değiştirin. &cat=25& ifadesi, tüm yazılardaki kategori filtresini kullanabilmenizi sağlar. Yani tüm yazılar bölümünde kategorideki yazılar gizlenir ama siz üstteki filtreleme bölümünden kategorinizi seçip, Filtrele düğmesine tıkladığınızda yazılarını görebileceksiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Tüm Yazılar Listesinde Yazının Kategorisine Göre Renklendirme Yapmak başlıklı functions.php, kategori ve renklendirme konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yazıya 1 Yorum Yapıldı+ Yorum Ekle

 • Teşekkürler hocam çok faydalı bir paylaşım.

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık