Ana Sayfa » »
Ağu
4
2013

USB Belleklerin Üretilme Aşamaları

Günlük hayatta her bilgisayarcının ayrılmaz bir parçası olan, cebinde, boynunda, çantasında en az birer tane taşıdığı USB Belleklerin üretim aşamalarına dair USB bellek üreticisi Lexar tarafından hazırlanmış bir videoyu izledim. Videoda üretimin fabrikada gerçekleşen aşamaları gayet net bir şekilde gösterilmiş.

İnsan 10-20 TL verdiği bu küçük ama kullanışlı araçların arkasındaki teknolojiyi görünce hayretler içerisinde kalıyor ve ne yazık ki ülkemizde bu şekilde üretim yapılamadığı için de ayrıca utanıyor.

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan İç Donanım Birimleri Modülü Özeti: Durgun Elektrik başlıklı antistatik, bilişim teknolojileri ve BTT konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yazıya 2 Yorum Yapıldı+ Yorum Ekle

 • diğer yazılarınızda kullandığınız etiketlere bakmadım fakat bu yazıdaki etiket kullanımı yanlış. "usb" etiketinin, "video" etiketinin sitenize hiçbir katkısı olmaz. keza kullandığınız diğer etiketler de öyle. bu konuyu şayet ben kendi siteme açsaydım kullandığım etiketler şöyle olurdu: usb belleklerin üretim aşamaları, usb bellekler nasıl üretilir, usb bellek fabrika videosu gibi.

  • Etiketleri sadece etiket olarak değil, aynı zamanda arama kelimesi olarak da kullanıyorum. İleride USB ile ilgili paylaşımlar yapacağım, onları da usb etiketiyle etiketleyeceğim, aynı şey video için de geçerli. Etiketleri sadece kelime odaklı değil, yazılarımı kategorilendirmek için de kullanıyorum.
   Önerdiğiniz etiketler, etiketleme ruhuna aykırı diye düşünüyorum. Önerdiğiniz etiketlerin hepsi, sadece bu yazıyı işaret edecek, bu durumda arama motorları farklı linklerden aynı içeriğe ulaşacağı için dublicate (çift) içerik olarak algılayabilirler. Etiketlemenin amacı, birbiri ile ilişkili yazıları gruplayıp, arama motorlarına hem de ziyaretçilere ilişkili yazıları göstermektir. Aynı zamanda da farklı içerikler oluşturarak, indeks sayınızı artırmaktır.
   Uygun etiketlemeler yapılarak, sitenizdeki 10 yazıdan örneğin 20 tane farklı içerikte indeks alabilirsiniz, ancak sizin yöntemde 10 yazıdan, aynı içeriğe sahip 30 içerik elde edebilirsiniz ama tüm etiket linklerinizin gösterdiği içerik bir diğerinin aynısı olur.
   Benim düşündüğüm etiket ruhunu anlatabildim mi bilmiyorum.
   Öneriniz için teşekkürler.

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık