Ana Sayfa » »
Tem
7
2013

WordPress Beslemelerini (RSS) FeedBurner Hesabına Yönlendirmek

WordPress bize RSS beslemesi hizmeti vermektedir. Ancak ne yazık ki bu beslemeleri kullananlar hakkında istatistiki bilgiler alamıyoruz. Bu nedenle Google'ın bir servisi olan FeedBurner hizmetini kullanıyoruz. Sitedeki RSS bağlantılarını değiştirip, FeedBurner hesabına yansıtmak mümkün ancak hala siteadi.com/feed adresi çalışmaya devam edecektir.
Peki bu adresi kullananları da FeedBurner hesabımıza yönlendirsek nasıl olur? Bunun için basit bir .htaccess kodu kullanacağız. Kod ile WordPress'in tüm RSS besleme linklerini FeedBurner hesabına yönlendireceğiz.
Aşağıdaki koddaki FeedBurner adresini kendi adresinizle değiştirip, .htaccess dosyanıza ekleyin. Benim tavsiyem # BEGIN WordPress satırının bulunduğu yerin üzerinde bir yere eklemenizdir.


 RewriteEngine on
 RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedBurner    [NC]
 RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} !FeedValidator [NC]
 RewriteRule ^feed/?([_0-9a-z-]+)?/?$ http://feeds.feedburner.com/yakuphoca [R=302,NC,L]

Kodu ekleyip, dosyayı kaydettik sonra, sitenizdeki .htaccess ile değiştirin. Ardından sieadresiniz.com/feed adresine gittiğinizde, FeedBurner hesabınıza yönlendirildiğinizi göreceksiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan WordPress Eklenti Dizinindeki Eklentimiz İçin Banner Resmi Ekleme başlıklı Eklenti, SVN ve WordPress konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık