Ana Sayfa » »
Tem
6
2013

WordPress Eklenti Dizinindeki Eklentimiz İçin Banner Resmi Ekleme

WordPress Eklenti dizininde dolaşırken bazı eklenti sayfalarının header bölümünde resimler olduğunu farkettim. Küçük bir araştırma ile eklenti dizininde bulunan eklentilerimiz için bu banner resmini nasıl ekleyebileceğimizi öğrendim.
Bahsettiğim resim bir eklenti sayfasında aşağıdaki gibi görülüyor. İsterseniz siz de kendi eklentiniz için böyle bir resim oluşturup, o alana yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
Eklenti Dizinindeki Bir Eklentinin Banner Resmi
Yapmamız gereken aslında çok basit bir işlemmiş. Öncelikle 772px genişlik, 250px yüksekliğe sahip banner resmimizi Fireworks ya da Photoshop gibi bir programla oluşturup, banner-772x250.jpg ya da banner-772x250.png isimleriyle isim önemli ancak resmin png ya da jpg formatında olup, olmadığı önemli değil. Ardından eklentimizin, eklenti dizinindeki svn alanına kullandığınız yöntem ile ulaşın. Ben RapidSVN isimli ücretsiz bir program kullanıyorum. Siz hangi programla bağlanıyorsanız, bağlanın. Eğer eklentinizi yeni bir zamanda dizine eklediyseniz depo alanında assets adında bir klasör göreceksiniz, eğer eklentiniz eski ise bu durumda siz assets adında bir klasör oluşturun. İşte resim dosyamızı bu assets klasörüne aktarıyoruz. Birkaç dakika sonra resim eklentinizin sayfasında görünmeye başlayacaktır.
Aşağıdaki resimde svn deposundaki klasör yapısını görebilirsiniz.
SVN Deposunda Eklentimize Ait Klasörler
Resim ekleyerek, eklentimizin akılda yer edinmesini sağlayabilir, kullanacak olanlara eklentinizin ciddi bir çalışmanın ürünü olduğu imajını verebilirsiniz. Bu konuda benim bir önerim var, eklenti banner resimlerimizin sağ üst köşesine daire şeklinde Türk Bayrağını koyalım, böylece eklentiyi yazanın bir Türk olduğunu farketmiş oluruz hem de ülkemizin tanıtımını az da olsa yapmış oluruz, ne dersiniz?

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan WampServer'da WordPress Site İçin Kalıcı Bağlantılar Nasıl Aktifleştirilir? başlıklı kalıcı bağlantılar, wampserver ve WordPress konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık