Ana Sayfa » »
Tem
8
2013

WordPress Siteyi Sadece Yöneticiler Güncelleyebilsin

Bildiğiniz gibi yeni bir WordPress güncellemesi yayınlandığında yönetim panelinde bununla ilgili mesajlar görüntülenir. Otomatik olarak güncelle dediğiniz ise WordPress kendisini günceller. Ancak bu uyarı sitedeki diğer kullanıcılara da görünebilmektedir. Ya bunlardan biri güncellemeştirmeyi çalıştırırsa?
Normalde belli yetkiye sahip olanlar güncellemeyi gerçekleştirebilirler ancak bence sadece yöneticilerin güncelleme mesajlarını görmesini ve güncelleme işlemini yapmasını sağlamak en sağlıklısı olacaktır. Çünkü otomatik güncelleme sonucunda siteyi geriye almanın kolay bir yolu yok. Güncellemeyi yaptıktan sonra bazı eklentilerimizde ya da temamızda sorunlarla karşılaşırsak bu hoş olmayacaktır. Bu nedenle güncellemelerin yöneticiler tarafından yapılmasını sağlama almak en iyisi olacaktır.
Bunun için temanızın functions.php dosyasına aşağıdaki kodu eklemeniz yeterli olacaktır.

<?php
if ( !current_user_can('administrator') ) {
    add_action( 'init', create_function( '$a', "remove_action( 'init', 'wp_version_check' );" ), 2 );
    add_filter( 'pre_option_update_core', create_function( '$a', "return null;" ) );
}
?>

Kodda basitçe eğer giriş yapmış olan kullanıcının Yönetici yetkisi yoksa uyarıları sil, otomatik güncelleştirmeyi kapat demiş oluyoruz.

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Bulk Comments Management WordPress Plugin başlıklı Eklenti, WordPress ve yorumlar konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık