Ana Sayfa » »
Ağu
3
2013

WordPress Tema Hiyerarşisini Anlamak – wphierarchy.com

WordPress'in çok beğendiğim bir tema hiyerarşisi var. Yaptığınız temada her bir yazı türünün, kategorinin, yazının istediğiniz gibi görünmesini sağlamak mümkün. Bunun da ötesinde temelde sadece index.php dosyası ile de tam teşekküllü bir tema oluşturmak bile mümkün. Bu kadar esnek olun bu tema işleyişini en iyi şekilde öğrenmek, daha iyi temalar yapmamızı sağlayacaktır.

WordPress tema hiyerarşisini öğrenmek için tabi ki birincil kaynağımız WordPress Codex'te yar alan Template Hierarchy sayfası ve sayfa içinde çok güzel bir şekilde oluşturulmuş Template Hierarchy görseli.

Ancak geçenlerde karşılaştığım, bir WP Sever tarafından kurulmuş ve sırf tema hiyerarşisi hakkında bilgi veren wphierarchy.com sitesi bu konuya yeni bir soluk getirmiş.

wphierarchy.com Web Sitesi Ekran Görüntüsü

Sitede hangi durumda hangi tema dosyasının çağrıldığı çok güzel bir şekilde gösterildiği gibi, düğümlere tıklandığında o konu ile ilgili Codex sayfasına sizi götürüyor. wphierarchy.com sitesini bütün WordPress tema geliştiricilerinin en azından bir kere baştan sona incelemesini tavsiye ediyorum, size çok şey katacağından emin olabilirsiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan GenerateWP ile Daha Kolay WordPress Kodlama başlıklı functions.php, generatewp ve kod üretme konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yazıya 1 Yorum Yapıldı+ Yorum Ekle

  • Güzel bilgiler, tema nasıl yapılır makalelerine başlayacakken güzel oldu bu. :)

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık