Ana Sayfa » »
Tem
26
2013

Yönetici Yorumu Cevapladığında E-Posta Gönder Eklentisi

WordPresste yorumlar sitemiz için çok önemlidir. Sitelerimiz yorumlar sayesinde canlı kalırlar. Bazı yorumcularımız ise site sahibi olan bizlere soru sorabilirler. Tabi bizim bu soruları görüp, cevap yazmamız bazen zaman alabilir. Zaten yorumcumuz da site başında bizim cevap yazmamızı beklemeyecektir. Sorusuna cevap yazdığımızda, yorum sahibine bununla ilgili bir e-posta otomatik gönderilse, böylece yorum sahibi siteye dönüp, cevabı okusa iyi olmaz mı?

İşte sizler için hazırladığım eklenti bunu yapıyor. Eklentiyi sitenize kurduktan sonra tek yapmanız gereken, etkinleştirmek ve yorumcularınızın sorularına bol bol cevap yazmak.

Eklentinin kurulum son derece basit, eklentiyi indirip, eklenti klasörünü sitenizin wp-content/plugins klasörüne FTP programınızla yüklemek. Ardından Yönetim Paneli / Eklentiler sayfasından "Comment Reply by Admins Notifier" isimli eklentimi etkinleştirin.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra bir yoruma cevap yazdığınızda aşağıdaki gibi bir e-posta gönderilecektir. Mesajı eklenti kodlarından istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, ancak gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Eklentinin Gönderdiği E-Posta Görüntüsü

Eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Comment Reply by Admins Notifier - Türkçe

Sürümler ve Güncellemeler

v2.0 - Editörler de bir yoruma cevap yazdığında e-posta gönderilmektedir.
v1.0 - Başlangıç sürümü

For English
Comment Reply by Admins Notifier Plugin

Bu yazımı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan WordPress $wpdb Sınıfı: prepare() ile Veritabanı Güvenliği başlıklı fonksiyon, güvenlik ve query konularında bilgi veren bir önceki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yazıya 7 Yorum Yapıldı+ Yorum Ekle

 • Teşekkürler faydalı bir yazı olmuş.

 • Peki bu mail spam klasörünemi yoksa inbox amı düşüyor.

  • Sitenizden giden e-postalar nereye düşüyorsa, eklentiden gönderilenler de oraya düşüyor. Sonuçta WordPress alt yapısını ve mail sistemini kullanıyor.
   Bu zamanda gelen kutusuna mail göndermek neredeyse imkansız, hotmail, gmail gibi büyük firmalar çok aşırı filtre uyguluyorlar.

   • smtp ile mail altyapısı gmail kullanıldığında inbox'a düşmektedir tüm e-postalar. denenmiştir.

 • İç port mailimizin portu dış portu gmail portu yaptığımızda sorun çıkmıyor herhalde.Son yorumcu bunu demek istedi değil mi?

  • İç port mailimizin dış portu gmail portu yapmayı değil de Sitede e-postaları gönderirken PHP'nin mail fonksiyonu yerine, bir SMTP eklentisi kullanarak, mailleri Gmail hesabımız üzerinden göndermeyi öneriyor arkadaş. Doğru da söylüyor.
   Çünkü çoğu e-posta servisi, gelen e-postada artık SMTP bilgisi arıyor, çoğu hosting bunu sağlamadığından, sitelerden doğrudan gönderilen e-postalar SPAM olarak değerlendiriliyor. Gmail üzerinden e-postaları gönderdiğimizde, en azından gmail hesaplarına giden e-postalar SPAM'a düşmeyebilir.
   Tabi bütün bunlar e-postanın gittiği adres sahibinin ayarlarıyla da ilgilidir. Katı kurallar koymuş kişilerde birçok e-posta spam olarak değerlendirilir.

   • Ben biraz eksik yazmışım yorumumu.O yazılan bilgileri wp mail smtp eklentisinin gerekli yerlerine mi yazıyoruz şeklinde demiştim.Yani aynı şey :)

Yorumunu Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık